Enota Jurček

Pozdrav jeseni

Na prvi jesenski dan Teta Jesen vstane že zgodaj … obleče svojo rdeče-oranžno-rjavo obleko, si nadene slamnat klobuk in pripravi paleto. Nanjo stisne malo rdeče, oranžne, rumene, rjave in pikico črne barve. V žep predpasnika zatakne 5 čopičev in se odpravi v gozd, kjer jo že čakajo vile in škrati, ki ji pomagajo pri barvanju listkov …

IMG_20200922_112404 IMG_20200922_112444

Letos je na poti pred vrtcem Jurček pustila tudi 4 peharje s pismi in jesenskimi dobrotami. Naše najmlajše Krtke in Muce je v pismu prosila za pomoč pri obiranju jabolk in pripravi sladic za popoldansko pogostitev v gozdu. V peharja je zato pripravila še dišeče testo in pekovske pripomočke, za jesensko branje pa zgodbico o Prijaznem gospodu medvedu (Stallman, S.)

IMG_20200922_112328 IMG_20200922_111710

Starejšim, Medvedkom in Jurčkom, je v peharje natresla jesenske dobrote (kostanj, žir, želod, koruzo, lešnike…) za jesensko tržnico. V zgodbi Vide Brest – Prodajamo za gumbe sta deček Matjažek in čarovnik Ujtata sadje prodajala za gumbe, zato je Teta Jesen otrokom v peharje natresla še gumbe (stare, pisane, ošrkbljene, cele, srajčne in zlate) in tržnica je lahko zaživela. Otroci so uživali, Teti Jeseni pa smo hvaležni za vse dobrote in barve, ki nam jih pričara!

Polona Žagar Rupar