Enota Jurček

Povodni mož in Urška na obisku

˝Vrtinec so vid’li čolnarji dereč, al’ Uršike videl nobeden ni več.˝ To so besede, s katerimi se zaključi delo dr. Franceta Prešerna: Povodni mož. Dan pred kulturnim dnevom smo imeli v enoti Jurček nenavaden obisk. Obiskal nas je povodni mož z Urško. Najprej je obiskal v enoti najmlajše, nato pa je svoj obisk namenil tudi starejšim. Predstavil nam je svojo Urško in povedal dolgo zgodbo, kje vse je potoval.
IMG_0118 IMG_0117 IMG_0120 IMG_0123
Skupaj z njim smo obnovili vsebino Povodnega moža, ki  smo jo spoznali dan prej. Pogovorili smo se tudi, kdo praznuje na dan 8. februarja. V pogovoru s  povodnim možem smo spoznali, da je ta dan tudi kulturni dan. Povedal nam je, kaj pomeni beseda kultura, kako naj bi se na ta dan obnašali …  Nekaj besed je povodni mož namenil tudi prvi knjigi, Valvasorju, Ivanu Cankarju … omenili smo tudi grad Bogenšperk.

Mateja Novljan dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content