Enota Jurček

Ostati želimo zdravi

Pri medvedkih nas je v obširnejšo temo popeljal ogled lutkovnega filma ZZZS »Ostal bom zdrav«. Filmček nosi sporočilo, kako pomembna je zdrava prehrana za naše telo. Mi smo pogovor napeljali tudi na posledice nezdravega prehranjevanja in skupaj z otroci izdelali drevesni ter stolpčni diagram zdrave in nezdrave hrane. Obesili smo ga v igralnici in se ob njem še vedno večkrat ustavimo in pogovarjamo. Nismo pa govorili samo o hrani, ampak tudi o pomembnosti gibanja ter zdravega duševnega stanja, ki je prav tako pomemben za celotno zdravo osebnost. V ta namen smo iz igralnice umaknili vse kupljene igrače in jih nadomestili z naravnimi in odpadnimi materiali, saj opažava, da igra na tak način pri otrocih sproža ustvarjalnost, umirjenost in ne prihaja do »norenja« in konfliktov. Ker pa se skrb za zdravje začne že zelo zgodaj, smo v vrtec povabili tudi mamico z dojenčkom, ki nam je nekaj povedala o negi, prehrani, skupaj pa smo ga tudi previli in ga pestovali. V sklopu zdravje si v naši skupini umivamo tudi zobe, tokrat smo se jih lotili bolj natančno in pravilno. Za konec teme sva organizirali kuharsko delavnico s starši, kjer smo pripravili zdrave prigrizke.

Iris Mohar, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content