Enota Jurček

Obisk orkestra slovenske vojske

V sredo, 30. marca 2016, je enoto Jurček v sodelovanju s staršem gospodom Jerebičem, obiskal orkester Slovenske vojske s svojo pihalno skupino. Pripravili so program za mlajše in starejše otroke. Predstavili so glasbene instrumente: klarinet, saksofon in boben. Poleg glasbenih instrumentov pa so otroci spoznali tudi paradno vojaško uniformo.

Zaigrali so znane pesmi (Čebelica Maja, Lisička je prav zvita zver, Pink Panter …) ter tudi nekatere neznane. Otroci so se preizkusili v glasbenih ugankah, korakanju in v vlogi dirigenta. Na koncu predstavitve so najbolj radovedni in vedoželjni otroci lahko postavili tudi svoja vprašanja.

Pihalni skupini orkestra Slovenske vojske in gospodu Jerebiču se iskreno zahvaljujemo za predstavljena glasbila in poklic glasbenika vojaka.

Mateja Novljan, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content