Enota Jurček

Obisk lovcev v Senožetih

Vsi smo že slišali, da lisica slovi po svoji zvitosti, da je medved sladkosned in zajček plašen. Nismo pa vedeli, da šoji, zaradi njenega budnega spremljanja dogajanja v gozdu, rečemo tudi gozdni policist. Vse to in še več zanimivosti o gozdu in njegovih prebivalcih smo z otroki izvedeli med obiskom lovske družine Senožeti.

Lovci so nam s pomočjo slikovnega gradiva približali gozdne živali iz našega okoliša, nas seznanili s pomenom svojega dela ter odgovarjali na številna vprašanja s strani otrok. S pripomočki so nam predstavili tudi oglašanje nekaterih živali, tako bomo lahko ob prihodnjem obisku gozda še bolj pozorni na zvoke v svoji okolici. Z obširno predstavitvijo so pokazali, da res dobro poznajo gozdove in živali, da so dobri v opazovanju – izkazali pa so se tudi otroci.

Obisk je minil kot bi mignil, a zagotovo ni bil zadnji – še se bomo srečali.

Dragi lovci, hvala!

Polona Žagar Rupar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content