Enota Jurček

Moja prva fotografija

V mesecu februarju Muce spoznavajo tri osnovne barve (modro, rdečo in rumeno). V okviru te tematike je k nam prišla sestra naše Megi in nam praktično prikazala kako nastane fotografija. Najprej smo si ogledali fotoaparate, ki smo jih uporabljali pred dvema desetletjema. Na hitro je predstavila še osnovno delo s fotoaparatom, potem pa smo šli na praktični del, saj so otroci komaj čakali, da si bodo lahko izbrali igrače in jih fotografirali.

Gdč. Hajdi Šinkovec je s seboj prinesla mini prenosni studio. Otroci so si izbrali igračo in jo namestili v studio.  Hajdi je nastavila fotoaparat in skupaj so fotografirali izbrano igračo. Nato so fotoaparat prinesli do prenosnega tiskalnika fotografij. Tam smo opazovali, kako je postopno dodajal barve, začel je z rumeno, nadaljeval z rdečo… in nastala je fotografija.

IMG_3582 IMG_3589

Gdč. Hajdi je s seboj prinesla tudi okvirje za slike, ki so jih otroci pobarvali. Tako so imeli svojo prvo fotografijo igrače v okvirju. Za konec pa smo naredili še skupno fotografijo.

Tanja Rozina

 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content