Enota Jurček

“Mega” jabolčni zavitek

Vsako leto v prazničnih dneh skupaj z otroki pečemo piškote, s katerimi pogostimo naše starše na novoletni čajanki.

Pri medvedkih pa smo se letos odločili, da namesto vsakoletnih piškotov spečemo jabolčni zavitek. V kuhinji smo naprosili vse potrebne sestavine (jabolka, moko, skuto …) in se lotili kuharskega podviga. Testo sva zamesili vzgojiteljici s pomočjo otrok, ki so ga tudi valjali in vlekli.

irisinspela irisinspela1

Olupili in naribali smo jabolka, jih posladkali in zmešali skupaj s skuto. Sladek nadev smo razmazali po vlečenem testu in ga previdno zavili. Na naše presenečenje je nastav pravi »mega« zavitek, katerega nismo mogli dati v pekač in smo ga pekli kar na mreži pečice. Po celem vrtcu je dišalo, ko se je pekel, pa tudi dober je bil zeloooooooo!

irisinspela3 irisinspela4

irisinspela2

Medvedki z iris in Špelo

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content