Enota Jurček

Medvedki “potujemo” po svetu

V naši skupini je že januarja potekal projekt »S kovčkom po svetu«, s ciljem, da si otroci pridobijo oz. se seznanijo z osnovnimi geografskimi vsebinami, kar predstavlja del splošne razgledanosti. Pogovarjali smo se o vseh celinah sveta, razen o Evropi, ki pa bo na vrsti sedaj, v februarju. Največji del vseh dejavnosti bomo posvetili spoznavanju Slovenije. Vse naše ugotovitve do sedaj smo pridno lepili na plakate, ki jih imamo izobešene v geografskem kotičku in so otrokom vedno na voljo za pogovore, saj se ob njih redno ustavljajo.

posvetu1posvetu2
V igralnici pa smo na velikem panoju naredili tudi atlas oz. globus. Na koncu našega projekta bomo preverjali osvojena znanja in globoko upam, da se bodo kasneje tudi v šoli spomnili kakšnih aktivnosti in bodo lahko rekli »to smo pa že v vrtcu slišali«.

posvetu3

Iris Mohar, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content