Enota Jurček

Marec pri Krtkih

Mesec marec je že tradicionalno namenjen družini, saj imajo v tem času mamice in očki svoj praznik. Tudi pri krtkih smo del meseca posvetili  družini, družinskim članom, hišnim opravilom ter naše starše presenetili z delavnico in mnogimi izdelki otrok. Otroci so od doma prinesli družinske fotografije, ki smo jih izobesili v posebnem kotičku, kjer se lahko ustavljajo in si »slabe« trenutke lepšajo s pogledom na svoje domače. Opazila sem, kako pogosto se to dogaja in kako spretno se že pogovarjajo med seboj medtem ko opazujejo svoje fotografije.
IMG_3693IMG_3694IMG_3703 IMG_3705
Marec pa je tudi začetek prebujanja narave in pomladi ter vsega kar je čez zimo počivalo. Da bi jo otroci doživeli na bolj ustvarjalen in drugačen način, sva jim organizirali veliko likovno in plesno ustvarjalnih delavnic. Želela sem, da ta letni čas doživijo z vsemi čutili in z vso njegovo nežnostjo. Preko pomladnih odtenkov barv in različnih gibanj, so uživali v ustvarjanju. Pri vseh dejavnostih so bili zelo motivirani hkrati pa so se naučili dosti novih likovnih tehnik in plesnih gibov, zato je bilo naše zastavljene cilje z lahkoto uspešno uresničiti.

Iris Mohar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content