Enota Jurček

Kuhanje domačega čaja pri Mucah

V četrtek, 19. novembra 2015, pred tradicionalnim slovenskim zajtrkom smo v skupini muce skuhali domač zeliščni čaj. Otroci so aktivno sodelovali pri pripravi. Najprej so povohali zelišča in poskušali ugotoviti, katera so. Nato smo zavreli vodo in v to dodali filtre, v katerih je bila mešanica lipe, mete, bezga, trobentic, smrekovih vršičkov, marjetic … Svoj čaj smo tudi preizkusili, seveda smo vanj dodali še limono ter med. Otroci so poskusili tudi medene lizike in tudi na tak način okusili med.

Pri tej dejavnosti so otroci spoznavali vpliv zdrave hrane na telo. In preko treh čutil vonja, okusa in tipa spoznali, kakšen vonj ima naš čaj ter kako je okusen in topel.

Mateja Novljan, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content