Enota Jurček

Kako otrokom približati delo zdravnika?

V okviru projekta Medimedo, so nas v petek, 26. aprila 2013, obiskali študentje medicine. Namen projekta je bil predstaviti delo zdravnika na prijazen način in sicer tako, da so zdravili igrače otrok, ki so jih prinesli od doma. Ker se niso bali, da bi bili sami pregledani, so sproščeno sodelovali pri igri. Otroci so igrače pripeljali v ordinacijo, rentgen in lekarno, kjer so se srečali tudi z osnovnimi pripomočki (stetoskop, merilec tlaka …). Otrokom je skupna otroška radovednost in želja »pokazati kaj znam«, zato smo se na obisk zdravnikov pripravljali tako, da smo se o boleznih njihovih igrač veliko pogovarjali. S tem se je njihovo pričakovanje še stopnjevalo, hkrati pa so bili ob srečanju z zdravnikom toliko bolj pogumni. Obisk je otrokom ostal v lepem spominu, o katerem  so govorili še v naslednjih dneh.

Tjaša Bajec, dipl. vzg.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content