Enota Jurček

Kaj so Krtki počeli v oktobru

Krtki, v enoti Jurček, so že dodobra zakorakali v prvo vrtčevsko leto. Po uvajanju v mesecu septembru so sedaj že pravi junaki ob prihodu v vrtec. Dobro so že osvojili dnevno rutino, vrtčevska pravila, se spoznali z vrstniki in vzgojitelji, osvojili pa so tudi različne igre, igrače in dejavnosti v katerih že pridno in z radovednostjo sodelujejo.

Mesec oktober je bil namenjen doživljanju jesenskih radosti v vsej njeni veličini. Preko različnih sredstev, metod in aktivnosti so se urili v matematiki, jeziku, naravi, gibanju, družbi in umetnosti. Osvojili so znanja o naravnih pojavih, gozdnih živalih, jesenskih plodovih, ki so jih imeli na voljo tudi v igralnici. Jesen so doživljali preko različnih literarnih vsebin, ki so se povezale tudi s projektom »Etika in vrednote«. Dejavnostih so jih zelo pritegnile, saj so ob njih uživali in se veliko že naučili. Spodbujale so verbalno komunikacijo in uresničevale prav vse zastavljene cilje. Ogledali so si tudi prvo abonmajsko predstavo. Poleg jesenskih vsebin pa so se otroci prvič srečali tudi s krajevnimi gasilci, s katerimi smo uspešno izvedli evakuacijsko vajo. Bili so zelo pogumni.

IrisIris1

Iris Mohar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content