Enota Jurček

Jurčki gradimo prijateljstvo

Pričelo se je novo vrtčevsko leto. Jurčki v Jevnici smo najstarejši in že zelo dobro »uvedeni«. Ker poznamo življenje v vrtcu, smo že ustvarjalni in delavni. V septembru imamo temo Gradimo prijateljstvo. Pogovarjamo se o tem, kako lepo je, če smo prijazni drug do drugega, si delimo objem, uporabljamo besedo oprosti, povabimo prijatelje v svojo igro, si delimo tudi igrače, ki jih prinesemo od doma, pomagamo drug drugemu … večkrat smo tudi prebrali knjigo Pod medvedovim dežnikom in tako prišli na idejo, da bi otroci lahko to sami odigrali.
IMG_2866 IMG_4600
IMG_0550 IMG_4596
Priložnost, da jo zaigramo mlajšim otrokom in ostalim vzgojiteljem v enoti, se nam je ponudila že v ponedeljek, 23. septembra, na prvi jesenski dan.
Obiskala nas je tudi Teta jesen, ki nam je prinesla jesenske pridelke (grozdje, jabolka, breskve, orehe, paradižnike …), ki smo jih tudi okušali. Skupaj smo preživeli eno čudovito jesensko dopoldne v vrtcu.
IMG_0554 IMG_4580

V imenu otrok zapisala Petra Petrič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content