Enota Jurček

Jesen – mavrica barv in okusiv

Jesen je najbogatejši letni čas od vseh in to njegovo lastnost s pridoma uporabljamo tudi vzgojitelji pri načrtovanju dela v oddelku. Nikjer drugje otroci ne najdejo toliko barv različnih dobrin kot prav v jesenskem gozdu in sadovnjaku. Tako lahko doživljajo jesen prav preko vseh čutil.

jurcek1 jurcek2

Prav zaradi raznobarvnosti jeseni imajo otroci na voljo enkratno vzpodbudno učno okolje tako zunaj, kot v igralnici, kjer smo jih pripravili bogat kotiček z naravnimi materiali. Tako lahko v njem ustvarjajo, preizkušajo ter pridobivajo veliko igralnih izkušenj, kar posledično privede do aktivnega učenja. S tem, ko smo veliko v naravi, pa pridobivajo pozitivno naravnanost do okolja ter bogate doživljajske izkušnje.

Iris Mohar, dipl. vzg.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content