Enota Jurček

Evropski dan brez avtomobila v Jurčku

Letos smo tudi v Jurčku obeležili evropski dan brez avtomobila. Že pred četrtkom so bile vse dejavnosti usmerjene v dan brez avtomobila. Skupaj z otroki iz skupin Medvedkov, Jurčkov in Muc smo se pogovorili, kaj pomeni za njih dan brez avtomobila. Odgovori otrok so bili različni, želeli smo jih spodbuditi k tem, da bi na ta dan prišli v vrtec peš ali s kolesom in k temu opozorili tudi njihove starše.
IMG_9264IMG_9266
V četrtek, 22. 9. 2016, pa smo zaprli naše parkirišče pred vrtcem Jurček v Jevnici. Otroci so na ta dan ustvarjali na parkirišču, kar prikazujejo spodnje fotografije. Skupaj z otroki želimo ozavestiti, kako zelo pomembna je naša narava in kako avtomobili onesnažujejo naše okolje.

 Mateja Novljan, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content