Enota Jurček

Etika in vrednote pri Krtkih

Živimo v času, ko nas vse naokoli obkroža na tisoče materialnih dobrin, ki jih v življenju sploh ne potrebujemo, ob tem pa pozabljamo na najpomembnejše – vrednote – kajte le-te nas lahko osrečijo in obogatijo.
etikajuretikajur1
Moje mnenje je, da jih lahko privzgajamo že pri najmlajših otrokih. To smo pri Krtkih v mesecu novembru in v začetku decembra tudi počeli. Vrednote, ki smo jih spoznavali in jih privzgajali, so se nanašale na osebnostne lastnosti, kot tudi na odnos do telesa, zdravja ter na odnos do tuje lastnine. Za motivacijo sem si izbrala tri zgodbice, ki v svojem sporočilu nosijo prav vse to, kar sem naštela. Tako so otroci preko različnih dejavnosti spoznavali pravičnost, poštenost, ugotavljali so, kaj je dobro za njihovo telo in duha, in kako ravnati, da nam je v skupnosti življenje prijetnejše. V igralnici smo ustvarili bogato učno okolje z različnimi plakati in slikami, ob katerih se otroci ustavljajo, jih opazujejo, se sprašujejo, podoživljajo čustva in se tako tudi učijo. V mesecu novembru pa nas je obiskal tudi čebelar, ki nam je predstavil čebelje izdelke in pomen čebel za okolje in zdravje. Tako so otroci preizkušali različne vrste medu, kuhali smo si čaj in naredili različne medene namaze, ki smo jih tudi s slastjo pojedli.
etikajur2etikajur3

Iris Mohar,  vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content