Enota Jurček

Cici biolog Kristjan

V enoti Jurček strokovni delavci izvajamo obogatitveni program, ki ga imenujemo Tematske urice v Jurčku. Enkrat mesečno imajo otroci od treh let dalje možnost izbire v dejavnostih Cici biolog, Cici kuhar in Cici lutkar. Vzgojno osebje kroži pri izvedbi teh dejavnosti. Že samo ime dejavnosti pove, da v teh uricah izdelujemo različne lutke, pripravljamo različno hrano in si popestrimo dopoldneve z naravoslovnimi poskusi. V mesecu aprilu sva bili strokovni delavki pri Jurčkih na vrsti za izvedbo Cici biologov. Ker znava prisluhniti otrokom, sva se skupaj s staršem otroka, odločili, da vodenje poskusov predava otroku, ki kaže veliko zanimanje za eksperimentiranje. In res. V vrtec je najprej vstopila velika vreča sestavin in pripomočkov, nato še Kristjan. Res je bil to njegov dan! Komaj je čakal, da bo lahko prijateljem pokazal svoj domači konjiček, ali strokovno povedano, njegovo močno področje. Kristjan nam je preko različnih eksperimentov nazorno pokazal in razložil šest poskusov. Poimenoval jih je: Podmornica plava, Vulkan, Kozarčni poskusek, Egiptovska roža, Vrtinec in Hinavska krogla. Ob vsakem poskusu je zelo doživeto in natančno pripovedoval. Otroci so ga zelo zavzeto poslušali. Med pripovedovanjem je bilo slišati veliko humornih besed; npr: »Zdaj bo eksplodiralo! Nastala bo takšna penica, taka k za kapučino! Če ne dodaš milnice, je užitno, če pa daš milnico, pa ni užitno! V luknjico nalijem malo kisa, kaj se bo zgodilo? Izbruhnu je, prišlo je do reakcije! V tulec bom dal malo pecilnega, kar ga bo ostalo, bo pa za piškotke!«

Kristjan, hvala!
Želim ti še veliko raziskovanja, eksperimentiranja in igranja z različnimi snovmi.

Mirjam Andrejčič, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content