Enota Jurček

Čarobni december v Jurčku

December …  Prva misel je, da je to le zadnji mesec v letu. Ampak, če dobro pomislimo, je december mnogo več kot le to. Predvsem za naše malčke je to čas ustvarjanja, čas presenečenj, obdarovanja, čas okraševanja, praznovanja, čas objemov, čas čarovnije, čas sreče. To je čas, ko nas obiščejo dobri možje, to je čas, ki je še posebej lep, če ga preživimo s svojimi najdražjimi.  V enoti Jurček smo se potrudili, da je bil mesec december za naše malčke zares čaroben in prijeten.  Že v zadnjih dneh novembra smo skupaj z otroki pričeli z ustvarjanjem, da smo lahko notranjost vrtca okrasili in s tem ustvarili malce bolj zimsko in praznično vzdušje.  Dogajanje v vrtcu smo popestrili z različnimi predstavami za otroke, ob dnevu invalidov nas je obiskal umetnik, ki zna slikati z usti in nam je predstavil svoje delo.  Obiskala nas je tudi babica Zima in pripravili smo si božični kino. Otroci so se še posebej razveselili, ko smo v vrtec dobili vabilo dedka Mraza na nočni pohod z lučkami. Dobili smo se pred vrtcem in krenili na kratek sprehod z lučkami po Jevnici. Ker je bilo otrok in staršev res veliko, je moral kakšen voznik avtomobila potrpežljivo počakati, da se je kolona pohodnikov lahko malo umaknila s poti.  Že kmalu nas je ob poti pričakala Muca Copatarica, ki je pridno šivala raztrgane copatke. Otroci so se je razveselili, starši pa so muci zagotovili, da otroci v Jevnici znajo lepo pospravljati svoje copatke. Pomahali smo muci v slovo in kmalu že srečali sneženega moža in njegovo zvezdico, ki mu je kazala pot do zime. Z njima smo se malo pozabavali, snežaku pomagali pripeti gumbe, ga požgečkali po korenčku in z veseljem iz njegove košare vzeli ponujeno suho sadje. Še malo naprej ob poti pa nam je babica Zima s svojo zvezdico skuhala čaj, da smo se malo ogreli. Sprehod smo zaključili na igrišču vrtca, kjer nas je čakal Dedek Mraz. To je bilo res posebno doživetje, uživali smo vsi, otroci, starši in tudi zaposleni, ko smo gledali srečne obraze naših malčkov.

Pohod je bil za nami, čakal pa nas je še en poseben dan. To je dan, ko našim malčkom igra srce, v njihovih očeh pa žarijo prav posebne iskrice sreče. Dan, ko v vrtec na obisk pridejo babice in dedki.  In resnično je bilo v vrtcu čutiti čarovnijo. Čarovnijo povezanosti med starimi starši in njihovimi vnuki. Otroci so se svojimi babicami in dedki poigrali, pocrkljali, prebrali kakšno pravljico, spili so topel čaj in se okrepčali z oreščki in suhim sadjem. Vzdušje je bilo prijetno umirjeno in čas je prehitro minil. Babice in dedki so morali naprej po svojih opravkih, mi pa smo morali počasi pospraviti svoje igralnice in se pripraviti na kosilo.

Mesec december je bil v Jevnici zares čaroben. Poln sreče, pričakovanj in iskric v očeh.

Tina Sirk

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content