Enota Jurček

Bosi v rosi in polžje dirke

Po lužah cmok, cmok in kar brez dežnika,
ves moker se Rok ves dan že potika.

Tako pravi otroška pesmica. Tudi v vrtcu Jurček smo se v četrtek, 29. 6. 2017, ko je prenehalo deževati, odpravili na vrtčevsko igrišče. Otroci so vzeli vedra in lopatke ter se zapodili do prve luže. Glede na to, da je poletje in so bile temperature kljub predhodnemu dežju prijetne, so otroci sezuli svoja obuvala in hodili bosi po lužah, travi, … Pretakali so deževnico iz enega vedra v drugega in po igrišču sta se razlegali otroška razigranost in veselje.

Leze, leze polžek počasi. Leze, leze po listju in travi.
Buc, buc, buc! Glej roge! Buc, buc, buc! Skril jih je!

Trije mušketirji so v travi našli dva polža. Predlagala sem jim, da priredimo polžje dirke. Določili smo startno črto in dirka se je pričela. Na začudenje vseh je zmagal manjši polž. Na koncu so polža odnesli nazaj v travo in tako se je tudi izteklo naše mokro igranje na vrtčevskem igrišču.

Skakanje po lužah je zelo zabavno. Ne bojte se prebuditi otroka v sebi in se z otroki po dežju odpraviti bosi na potep.

Anja Zupančič, pomočnica vzgojiteljice

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content