Enota Jurček

April pri Krtkih

V mesecu aprilu Vrtec Litija praznuje svoj rojstni dan. Ta praznik je postal kar neka tradicija, zato smo jo tudi pri najmlajših kar dobro obeležili. Z otroki smo se pogovarjali o vrtcu, spoznavali skupine, vzgojitelje ter tudi druge enote. Krtki so ustvarili velik skupinski plakat, kamor so nalepili kaj vse v vrtcu počnejo. Seveda pa, kot se spodobi za praznovanje, so se tudi posladkali s čisto pravo torto.

IMG_3830 IMG_3837

April pa je tudi mesec namenjen seznanjanju z ekologijo, nastankov odpadkov in ravnanju z njimi. Najin cilj je bil zastavljen obširnejše, saj se ekološka osveščenost ne konča v enem mesecu, ampak naj bi jo otroci pridobili in osvojili za nadaljnje življenje. V ta namen sva organizirali kar nekaj različnih dejavnosti, tako znotraj kot tudi zunaj igralnice. Kar otrok vidi ali naredi v neposrednem okolju, se tudi zapomni in to nas je vodilo tudi skozi načrtovane aktivnosti. Organizirali sva več sprehodov v naravo z opazovalnim namenom in očiščevalno akcijo. Preko najine igrane predstave sva jim skušali prikazati zakaj je čistoča okolju potrebna, na koncu pa so se z najino pomočjo naučili tudi pravilo razvrščati odpadke (papir, embalaža). Pri dejavnostih so bili visoko motiivirani in aktivni vsi otroci. Med samimi vsebinami, je stekla tudi dobra komunikacija.

Z zastavljenimi cilji sva bili zadovoljni, saj so bili uspešno realizirani.

Iris Mohar,  vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content