Enota Griček

Ura pravljic malo drugače

V časih , ko nam nagaja korona virus, se poskušamo znajti malo drugače. Želeli smo se povezati s knjižnico Litija, da bi slišali, katere nove knjige so nam na voljo, otroci pa so želeli slišati pravljico, ki bi jim jo pripovedovala knjižničarka. Vse to nam je uspelo. Preko aplikacije ZOOM smo se slišali s knjižničarko Tatjano, ki je otroke povabila v knjižnico. Pripovedovala jim je zgodbo z naslovom Strašni čokoladni volk, ki govori o ljubezni, prijateljstvu in sprejemanju. Razložila jim je, da v zgodbicah živali dobijo podobo človeka. Volk je bil v očeh drugih živali strašen, v srcu pa je bil prijazen. Za živali je pripravil čokolado, ki jo je poskusil prodajati. Ideja ni bila ravno najbolj uspešna, imel je le enega kupca, pujska. Ta mu je predlagal, da naj čokolado razdeli med živali, potem pa se bodo lažje odločile za nakup.

Vsebina zgodbe je zelo dobro sovpadala z našo temo- prijateljstvo, otroci so v zgodbi prepoznali pozitivne lastnosti, ki nas povezujejo in ob katerih se dobro počutimo.

Renata Mlinar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content