Enota Griček

Umetniki med nami

Umetnost  je zelo široko področje, kjer otrokom omogočamo razvijanje ustvarjalnega izražanja, zato so dejavnosti v vrtcu zasnovane tako, da otroci iščejo svojo pot skozi glasbeno, likovno, plesno in gibalno izraznost. V predšolskem obdobju je proces nastajanja otroškega dela pomembnejši od rezultata. Pomagamo jim z različnimi spodbudami, ki jih popeljejo v domišljijski svet, tam pa  se potem prične njihovo ustvarjanje … V letošnjem letu je področje umetnosti ena izmed prednostnih nalog našega vrtca. Da bi otroci imeli možnost svoje predstave poglobiti, smo se v enoti Griček odločili za izvedbo projekta  Umetniki med nami, preko katerega bodo spoznavali umetnike različnih profilov iz naše občine. Prvi se je povabilu že odzval. V goste smo povabili profesorja glasbe-glasbenega umetnika, g. Tomaža S. Ivana.IMG_0800 IMG_0810
IMG_0827 IMG_0834
Predstavil je svoj poklic in delo njegovega najljubšega skladatelja. Otroci so pri predstavitvi aktivno sodelovali in uživali. Spoznali so nekaj novih pojmov (dirigent, orkester …), znajo razložiti njihov pomen. Še ves teden so ob pogledu  na glasbeno stojalo z notami glasno prepevali znano Beethovnovo simfonijo. Za prijetno dopoldne se mu najlepše zahvaljujemo.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content