Enota Griček

Teta jesen pri Mravljicah

Letošnje leto so v skupini Mravljice mlajši otroci, zato sprehodi do gozda na začetku ne bodo tako pogosti. To pa ne pomeni, da otroci ne bodo imeli možnosti spoznavati in doživeti gozdnih radosti. Ker smo zakorakali v jesen in se listki na drevesih že čarobno barvajo, sva vzgojiteljici teto jesen pripeljali kar na našo teraso. Z otroki smo najprej prebrali pravljico Neli in Cezar jesen (I. Godon), v kateri nastopata žabec in miška, ki uživata v radostih jesenskega listja. Nato smo skupaj z otroki jesensko listje stresli iz velikih vreč in aktivno posnemali lika iz pravljice. Otroci so listje nabirali v dežnik, škornje in pod dežni plašč. Seveda so se po njem tudi kotalili in se z njim obmetavali. Dejavnost je bila zanimiva kar nekaj dni. Ko je zanimanje za njo začelo upadati, sva jo vzgojiteljici ponovno »zakuhali«. Med listje sva skrili zaklad (jesenske plodove), otroci pa so ga iskali in prirejali s sličicami. Ob tem so se naučili kar nekaj novih poimenovanj. Ker pa listje na terasi seveda ni enako listju v gozdu, smo nekega drznega dne obuli škornje in se odpravili na sprehod do gozda. Starejši otroci so brez težav premagali pot do gozda in nazaj, mlajšim otrokom pa sva vzgojiteljici malo pomagali. V gozdu so otroci premagovali naravne ovire, nabirali veje in plodove ter se za zaključek še malo povaljali v listju.  😊

Maja Borišek

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content