Enota Griček

Srečanje z otroki iz Vrtca Andersen v stari Ljubljani

Otroci vrtca Griček so imeli v letošnjem šolskem letu, poleg vseh litijskih enot vrtca, priložnost spoznati tudi otroke enega izmed  vrtcev v Ljubljani. Prijavili smo se na projekt Turistične zveze Slovenije, kjer je bila ena izmed nalog spoznati vrtec v drugem kraju. Ideja se nam je zdela imenitna, zato smo se povezali z vzgojiteljicami  iz Vrtca Andersen. Otroci so se preko interneta seznanjali s širšim družbenim okoljem, ogledali so si  lokacijo vrtca, njihovo igrišče in stavbo. Kasneje smo se povezali  z njimi preko Skypa, kjer smo jim predstavili naš vrtec. Vedeli so, da ta hiša stoji v Ljubljani, ki je glavno mesto Slovenije. Otrokom je bila Ljubljana zanimiva, polna znamenitosti, ki so jih spoznali preko zgodbe Ljubljana moje mesto. Prinašali so fotografije z znamenitostmi, izdelali so plakat in ga tudi besedno dopolnili. Igrali so se gibalno igro Po poteh ljubljanskih znamenitosti. Preko te igre in s pomočjo prijatelja, lutke Pika, so osvojili ime in slikovno predstavo znamenitosti. Imeli  so jih priložnost videti tudi v živo, saj smo se z otroki iz vrtca Andersen, enota Marjetica, dogovorili, da se srečamo v starem mestnem jedru Ljubljane, pri Prešernovem spomeniku.

P1090727 P1090731

P1090751 P1090739
Srečanje je bilo zelo prijetno, otroci so spoznali nove prijatelje. Skupaj smo šli na sprehod, kjer so  v živo videli vse, kar so spoznali preko zgodbe. Otrokom je bila to nova izkušnja, spoznali so veliko novega, koristnega. Bilo jim je zanimivo opazovati vse turiste, ki jih ni bilo malo. Postali smo prava  atrakcija, saj smo z našim krogom prijateljstva zasedli velik del Prešernovega trga in skupaj zapeli Kekčevo pesem v pozdrav.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content