Enota Griček

Preko igre spoznavamo naše telo

Čarobni december je za nami in polni energije smo se spet zbrali v vrtcu. Adrenalin je po praznikih popustil, zato so nas začeli loviti bacili. Odločili smo se, da jih preženemo in se lotili raziskovanja, kako bomo pri tem najbolj uspešni. Otroci so ugotovili, da se moramo pozimi toplo obleči in jesti veliko sadja ter zelenjave. Pred odhodom na mraz moramo zaščititi lička z zaščitno kremo. To so prikazali na medvedku, ki so ga toplo oblekli in namazali s kremo, nato pa ga povabili s seboj na sprehod ter k igri na našem dvorišču. Ker pa se vseeno zgodi, da nas bacili ujamejo, moramo takrat poiskati pomoč pri zdravniku ali v lekarni. Tako so nastali trije priljubljeni kotički: zimska oblačila z drsališčem, zdravstveni dom in lekarna. V kotičkih so se otroci naučili, kako ravnati na ledu, spoznali različne poklice in se naučili poimenovati dele telesa.

Ker imamo med Mravljicami prave male raziskovalce, so želeli izvedeti tudi, kaj se skriva v našem telesu. Na obisk je prišel Jože (lutka) in razkril skrivnosti, ki jih skriva človeško telo. Otroci so spoznali najpomembnejše notranje organe in kot pravi raziskovalci, seveda tudi njihove naloge. Naučili so se pesem Moje telo, ki jo vsak dan ponosno in glasno zapojejo, saj v njej pokažejo dele telesa. Vedoželjnim otrokom nikoli ne zmanjka vprašanj, zato smo nekaj časa namenili tudi čutilom ter z nekaj previdnosti okušali, vonjali, poslušali, gledali in tipali različne predmete. Pridobljeno znanje so otroci prenesli v likovni izdelek in izdelali svoj portret.

Še več dejavnosti si lahko pogledate v galeriji.

V imenu skupine Mravljice napisala Maja Borišek 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content