Enota Griček

Poletje na Gričku

V avgustu smo vzgojiteljice na Gričku pripravile pester izbor dejavnosti za otroke. Naš glavni cilj je bil zagotoviti najmlajšim čim bolj sproščeno, igrivo in spodbudno okolje za igro s sovrstniki. Ker smo vključeni v program Korak za korakom, smo temu prilagodile dejavnosti in jih razporedile v kotičke. Tako so nastali: vodni, gibalni, likovni, glasbeno-plesni, jezikovni, družabni kotiček ter kotiček dom in družina. Vsak dan smo izbrali največ štiri kotičke, ki so bili tisti dan »odprti«. Nekatere dejavnosti smo izvajali tudi na igrišču (pihanje milnih mehurčkov, barvanje kamnov, štafetna igra v prenašanju vode ).

Ker pa je bilo v mesecu avgustu veliko res vročih dni, smo si privoščili tudi vodne dni. Takrat so otroci prinesli kopalke, šprickote, vodne balone … vse kar je povezano z vodo in ko se je sonce prikazalo na nebu, smo vzgojiteljice napolnile bazen s toplo vodo, namazale otroke s sončno kremo in že se je začela zabava ob in v bazenu.

Tanja Rozina, mag. prof. pred. vzg.

Fotografije

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content