Enota Griček

Naš vrtec praznuje

Prišel je dan, ki smo ga vsi nestrpno pričakovali – 21. april, dan Vrtca Litija. V skupini Mravljice smo se naučili himno vrtca in spoznali njegov simbol. Otroci so radovedno spraševali, katere vzgojiteljice in vzgojitelji delajo v drugih vrtcih ter pripovedovali, katere prijatelje iz drugih enot poznajo. Seveda  je bilo najpomembnejše vprašanje: »Koliko je vrtec sploh star?« Pogledali smo si spletno stran vrtca in tam preverili, koliko so vrtec in posamezne enote stari ter si ogledali, kaj počnejo otroci skupaj s strokovnimi delavci v drugih enotah. Izdelali smo simbol vrtca – cvetlico z devetimi cvetnimi lističi, v katere smo narisali simbole enot vrtca. Praznovanje rojstnega dne seveda vključuje tudi torto. Ob njej smo vrtcu zapeli za rojstni dan, nato pa se z njo posladkali in zaključili praznovanje. Praznovanje je na otroke naredilo velik vtis. Večkrat posegajo po didaktični igri o vrtcu, ki sva jo pripravili strokovni delavki in ob njej ponavljajo enote Vrtca Litija. Prav tako vsako jutro, namesto jutranjega pozdrava, v našem oddelku zazveni vrtčevska himna.

Dragi vrtec, želimo ti vse najboljše in da bomo skupaj preživeli še veliko lepih trenutkov.

Vabljeni k ogledu fotografij, ki so nastale ob praznovanju.

Maja Borišek

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content