Enota Griček

Medeni zajtrk na Gričku

Otroci zelo radi prepevajo, zato smo se tudi v letošnjem šolskem letu pridružili k sodelovanju v največjem slovenskem zboru, ki ga že drugo leto zapored organizira Čebelarska zveza Slovenije. Da bi bil naš zbor številčnejši, smo se dogovorili za sodelovanje z otroškim zborom Osnovne šole Litija in z učiteljem  Tomažem S. Ivanom.  Pesem smo prepevali v njihovi avli, ki je zelo akustična. Med drugim so si imeli otroci priložnost pobliže ogledati prostore velike nove šole.

IMG_0965 IMG_0979
IMG_0981 IMG_0986
Da je med zdrav, znajo povedati že vsi otroci. Kako pa med dobimo, je otrokom razložil čebelar, g. Tomaž Cirar, ki nas je obiskal na dan, ko smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk. S seboj je  prinesel  veliko pripomočkov, ki jih potrebuje pri čebelarjenju. Preko pogovora in demonstracije  je otroke usmerjal  k poznavanju dejavnikov za ohranjanje zdravih čebeljih družin in pomenu čebel za življenje. Otroci so ga z navdušenjem poslušali in mu znali odgovoriti na veliko vprašanj.  Naučili so se, da se slovenska čebela imenuje Sivka, da poznamo čebele delavke in trote, glavna v čebelji družini pa je matica. Ob koncu jih je razveselil  z medenimi lizikami.

Hvala vsem sodelujočim za prijetno in poučno dopoldne.

Renata Mlinar, dipl.vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content