Enota Griček

Mali umetniki z Grička

Umetnost je v letošnjem šolskem letu v enoti Griček prednostno področje. Otroci v zgodnjem obdobju preko umetnosti izražajo svoja čustva. Prve risbe, ki jih rišejo, so izrazi njihovih občutkov, pa čeprav je videti le grobe sledi na papirju. Pri začetkih je pomemben proces, ne izdelek. Skozi večkratne ponovitve in z razvojem poskušamo preko likovnih izdelkov otrokom privzgojiti tudi občutek za estetiko. Sledimo cilju, preko katerega naj bi otroci znali povezovati izražanje istih doživetij v različnih umetniških zvrsteh.

umetniki (1) umetniki (2)

Otroci so se že seznanili z umetniki iz različnih umetnostnih področij ter spoznali njihovo delo in pripomočke, s katerim ustvarjajo.  V mesecu marcu so imeli priložnost spoznati delo likovne umetnice, gospe Marije Bregar Hostnik. Povabila nas je v učilnico likovne vzgoje na OŠ Litija, kjer je otrokom s pomočjo slikovnega materiala in pripomočkov predstavila veje likovne umetnosti: slikarstvo, kiparstvo, arhitektura. Otroci so ji sledili in sodelovali. Skupaj so ustvarili abstraktno sliko z akrilnimi barvami in slikarskim »špohtlom«-manjšo lopatico. Tehnika, ki so jo uporabljali je bila otrokom nova, uživali so v mešanju barv in občudovali nastanek novih. Gospe Mariji Bregar Hostnik se zahvaljujemo za novo izkušnjo.

umetniki (3) umetniki (5)

Renata Mlinar, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content