Enota Griček

MALI SONČEK v vrtcu

Gibanje je prva in osnovna dejavnost človeka. Predvsem je pomembno, da dovolj gibanja omogočimo prav najmlajšim. V vrtcu se tega zavedamo, zato že vrsto let omogočamo opravljanje dejavnosti športnega programa Mali sonček, ki ga vključujemo v naš pedagoški proces. Program je namenjen vsem otrokom, starosti od dveh let dalje. Posamezne stopnje se dopolnjujejo in nadgrajujejo zato je smiselno, da otrok sodeluje v programu v celotnem predšolskem obdobju. Pozitivna oblika tega programa je, da ne spodbuja tekmovalnosti ampak jim ponuja postopno spoznavanje različnih športnih vsebin. Preko gibanja otroci zaznavajo in odkrivajo svoje telo, ga preizkušajo, doživljajo veselje ob uspehu in gradijo zaupanje vase.  Usmerjen je na razvijanje naravnih oblik gibanja, zahtevnost nalog se s starostjo otrok stopnjuje. Vsako leto ob zaključku otroci prejmejo nalepke za vsako opravljeno nalogo, za opravljeno stopnjo pa diplomo.
  • modri mali sonček za otroke od 2. do 3. leta starosti
  • zeleni mali sonček za otroke od 3. do 4. leta starosti
  • oranžni mali sonček za otroke od 4. do 5. leta starosti
  • rumeni mali sonček za otroke od 5. do 6. leta starosti
V enoti Griček smo letošnje šolsko leto končali s poudarkom na izvajanju športnih aktivnosti Malega sončka. Otroci so z vajo osvojili osnovne oblike gibanja z žogo, ob tem so uživali in pridobivali na samozavesti ob uspehu. Dosegli smo, da se otroci ne« bojijo« žoge, suvereno jo ujamejo in podajo. Starejši otroci so uspešno vodili žogo in jo poskušali metati na koš. Poskusili so se tudi na poligonu vožnje s kolesom, mlajši s skirojem ali poganjalcem. Upoštevali so navodila in zelo uspešno izvedli vse izzive. Naloge malega sončka smo povezovali z gibalnimi igrami Fit projekta. Trudili smo se, da smo čim več dejavnosti izpeljali na prostem, na vrtčevskem dvorišču in igrišču. V vseh nalogah so bili otroci uspešni, vsi so sodelovali in bili zelo zadovoljni.

Renata Mlinar

Fotografije

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content