Enota Griček

Kostanjev piknik na Gričku

V petek, 21. 9. 2022, smo v enoti Griček izvedli kostanjev piknik. Starši otrok v začetku tedna dobili obvestilo, v katerem smo jih vzgojiteljice naprosile, naj vsak otrok do petka prinese pest kostanja. Otroci so tako do kostanjevega piknika v vrtec pridno nosili kostanj in na koncu se ga je nabralo dovolj za vse otroke in vzgojiteljice. V petek po zajtrku so otroci skupine Metulji izdelali vsak svojo papirnato vrečko za pečen kostanj.

Otroci so svoje papirnate vrečke okrasili z barvicami in se na njih podpisali. Izdelovanje vrečk  je pri otrocih vzpodbudilo dodatno motivacijo za piknik in skupno druženje. Ko so bile papirnate vrečke izdelane, smo se odpravili na vrtčevsko dvorišče, kjer smo ob dobri glasbi in druženju čakali, da se kostanj speče. Otroci drugega starostnega obdobja so si kostanj lupili sami, mlajšim otrokom smo pomagale vzgojiteljice. Za boljše vzdušje so nas tekom celotnega piknika spremljale glasbene želje otrok in prosta igra z baloni. Vsi skupaj smo se zelo zabavali in komaj čakamo, da dogodek prihodnje leto ponovimo.

Ema Justin

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content