Enota Griček

Ko se igralnica spremeni v …

V zadnjih dveh mesecih smo v skupini Mravljice odkrivali in se igrali različne poklice. Najprej sva pri otrocih preverili znanje, ki ga imajo o določenem poklicu, kasneje pa sva za posamezen poklic oblikovali kotičke po metodologiji Korak za korakom. Pripravili sva pripomočke in ostali material, ki je značilen in potreben za opravljanje določenega poklica. Spoznali in igrali smo se natakarje (strežba, mešanje in priprava različnih pijač), kuharje (peka žemelj, priprava sadne solate, igra s kuhinjskimi pripomočki), policiste (poligon na igrišču, gibalne igre s prometnimi znaki, gasilce (izdelava gasilnega aparata, simulacija gašenja požarov) in gradbenike (pleskanje stene, gradnja z opekami in plastelinom, zabijanje žebljev, brušenje z brusnim papirjem, vijačenje vijakov …). Otroci so si sami izbirali igralne kotičke in prevzemali različne vloge pri tem pa se učili in zelo zabavali.

Kaj vse smo počeli pa si lahko ogledate v fotogaleriji.

Tjaša Povirk in Simona Dobčnik

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content