Enota Griček

Dežela Bučarija

V enoti Griček je bilo 28. oktobra pozno popoldne precej živahno. Tokrat za to niso bili zaslužni samo otroci, temveč tudi starši. Vzgojiteljice smo jih povabile, da nam pomagajo spremeniti naš vrtec v deželo Bučarijo.
Pripravile smo tri delavnice. V prvi so kaširali balone, jih pobarvali z oranžno barvo in narisali obraz. Tako so nastale zanimive papirnate buče, ki nam krasijo garderobo. Družbo pa jim delajo tudi strašila, ki so jih izdelovali v drugi delavnici.
bucarijada
V sobi »Mravljic« pa so izrezovali čisto prave buče. Otroci so dolbli semena, starši pa so izrezovali obraz po navodilih otrok. Te buče smo postavili na okenske police, vanje vstavili svečke in jih 31.10. tudi prižgali. Mimoidoči so jih z navdušenjem opazovali, nekateri pa tudi fotografirali.

Simona Dobčnik, pom. vzgojiteljice

Fotografije.