Enota Griček

Čarovnice na Gričku

Do čarovnic imajo otroci poseben odnos, saj jim predstavljajo lik, ki zbuja strah in obenem buri njihovo domišljijo. Otroška domišljija nima meja. Otroci si nadenejo čarovniško obleko, ta postane njihova maska in takrat se začne »čaranje«, ki si ga zelo želijo. So v obdobju, ko njihovo zavedanje še ne prepozna meja resničnega in domišljijskega sveta. Deklice uživajo v risanju mavričnih risbic, se oblačijo v princeske, fantje se pretvarjajo, da so junaki iz filmov … Zato smo v mesecu oktobru otrokom omogočile pravo čarobno vzdušje, ki so ga na začetku meseca pričeli na jesenski delavnici. S pomočjo mamic so okrasili igralnico in jo »preoblekli« v čarovniško sobo. V vrtec so prinesli čarovniška oblačila in pripomočke. V ponujenih dejavnostih so uživali in raziskovali. Spoznali so čarovnico Mico, ki  jim je večkrat na teden prinesla pismo in jim naložila naloge. Naučili so se pesem o čarovnici Mici in izštevanko z nenavadnimi besedami, ki jim je šla zelo hitro v ušesa. Preko igre in preprostih naravoslovnih poskusov, so se seznanili s spreminjanjem lastnosti, spoznali so naravna barvila in njihove reagente. Opazovali so reakcije in  komentirali nastajanje sprememb. Uporabljali  so nestandardne mere, žlička, ščepec … in preizkušali preproste naravoslovne zakonitosti. Iz naravnega materiala so izdelovali čarobne uroke in napoje po receptu (matematični vzorci po predlogi). V vseh dejavnostih so uživali in bili aktivni. Doživljali so ugodje ob iskanju sladkega presenečenja. Izdelali so čira-plast (čarobni domači plastelin) in uživali ob rokovanju z njim. Pripravili so piškote za čarovnico Mico, napisali so ji pismo in jo v goste povabili spet naslednje leto.

Nekaj FOTO utrinkov 🙂

Renata Mlinar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content