Enota Griček

Alpinist na Gričku

V vrtcu skrbimo za povezanost vrtca in otrokove družine, zato starše naših najmlajših zelo radi povabimo v vrtec. V letošnjem letu se je za predstavitev svojega hobija odločil Biancin očka, gospod Rihard Bučar. Otrokom je razložil in pokazal kaj vse uporablja za plezanje po steni. Poudaril je skrb za varnost in povedal, da ni  priporočljivo plezati sam. Predstavil je alpinistično opremo, ki se uporablja pri plezanju po različnih stenah. Otroci so spoznali osnovno opremo za letni in zimski alpinizem ter si jo tudi pobliže ogledali. Seznanili so se z izrazi, ki so jim tuji a so jim bili všeč zaradi nevsakdanjih poimenovanj, npr dereze, cepin, metuljčki …   Bili so radovedni, vse so hoteli prijeti in preizkusiti. G. Bučar je vso opremo in različne načine plezanja predstavil tudi na projekciji, ki je otroke zelo pritegnila.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content