Vsakotedenski obisk starostnikov v ŠMELC-u

Človek je del družbenega okolja, v katerem raste, živi in deluje. Da bi otroci lahko sodelovali z okoljem, morajo postopno spoznati bližnjo okolico in dobiti vpogled v širšo družbo. Enota Ribica se nahaja v Medgeneracijskem centru Šmelc in zato imamo enkratno priložnost, da se družimo z oskrbovanci doma Tisje. Prvi obisk je bil na svetovni dan Srca in takrat smo se dogovorili za kontinuirano sodelovanje ob petkih. V vrtcu smo izdelali domači plastelin in skupaj z oskrbovanci gnetli, oblikovali in valjali. S plesno točko smo sodelovali pri uradni otvoritvi in dnevu odprtih vrat. Z velikim padalom smo svojo igrivost pokazali starejšim in jih spodbudili, da so se skupaj z otroki skrivali, vrteli, dvigovali in spuščali veliko mavrično ponjavo. Svoje spretnosti so otroci pokazali s sestavljanjem Lego kock in spretni prsti otrok in malo bolj okorni prsti starejših so sestavili  stolpe, hiše in kolone avtomobil. V decembru jih bomo povabili v enoto Ribica na čajanko in ko nas bo obiskal dedek Mraz bo tudi oskrbovancem zaželel zdravja in sreče v prihajajočem letu.

Otroški živžav v domu starejših se bo nadaljeval tudi v naslednjem letu. Nasmehi, stiski rok, pogovori nam dajo vedeti, da je medgeneracijsko druženje  pomemben vidik socialnega učenja, v katerem predšolski otroci prevzemajo določene izkušnje starejših in doživljajo prijetne skupne trenutke. S svojo igrivostjo, neposrednostjo in odprtostjo prispevajo k izboljšanju kvalitete življenja varovancev doma, otroci pa se učijo socialnih veščin, medsebojnega spoštovanja, sprejemanje drugačnosti in tolerance. Otroci imajo možnost pridobivati vse bolj kompleksne socialne veščine ter se seznanjati z razlikami med ljudmi različnih starosti.

Milena Bratkovič, vzgojiteljica in vodja enote

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content