Veseli december v času epidemije

Že v prvih decembrskih dneh  smo v  vrtec dobili veliko novoletnih voščilnic, ki so jih naši najmlajši, skupaj s svojimi starši, letos izdelovali doma,. Želje, ki so jih zapisali so bile iskrene, veliko je bilo prošenj »Kdaj bomo  lahko prišli v vrtec, bo dedek Mraz prišel? In podobno. Tudi vprašanja: »A  bo že ta korona virus izginil …?« Razumemo stisko in želje otrok ter staršev,  zato smo v Vrtcu Litija tudi v teh drugačnih časih poskušali otrokom  pričarati vsaj delček  čarobnega  decembra. Izdelali smo praznični koledar, kjer so otroci s pomočjo staršev, preko različnih zabavnih nalog, iger in drugih interaktivnih vsebin odštevali  dneve do božiča. Na koncu jih je čakalo prijetno presenečenje.  Oglasil se jim je Dedek Mraz.

Organizacija letošnjega  obiska Dedka Mraza je bila zaradi epidemije povsem drugačna. Tudi on se mora čuvati pred tem neprijetnim virusom, zato je letos otroke nagovoril kar preko videa na računalniku. S snežinko sta otrokom pripravila program, v katerem so lahko otroci s pomočjo staršev aktivno sodelovali. Starši so otrokovo vprašanje zapisali, Dedek Mraz in snežinka pa sta poskušala odgovoriti nanj. Kljub drugačnemu  vzdušju v decembru verjamemo, da je otrokom pričaral nasmeh na obraz.

Renata Mlinar

Obisk Dedka Mraza in snežinke se lahko ogledate TUKAJ

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content