Prvič čez vrtčevski prag

September je čas, ko se za vsakega izmed nas začenjajo novi začetki. Tudi letos je čez vrtčevski prag vstopilo veliko otrok. Polni pričakovanja, navdušenja in kančka strahu so se otroci in starši spogledovali med seboj. Tako kot vsako leto čaka vse otroke prijazna dobrodošlica, saj se vsi zaposleni trudimo malčkom in staršem olajšati vstop v vrtec, ki je prelomnica v njihovem življenju. Odprtih rok jih sprejmemo in se potrudimo, da so igralnice otrokom zanimive, staršem pa vlivajo pozitivno zaupanje do strokovnih delavcev, predvsem pa nudijo varnost otrokom. Nekateri otroci si najprej samo ogledujejo nove prostore; garderobe, igralnice, spet drugi raziskujejo igrače in kotičke, večina pa na začetku išče bližino starša. Starši in otroci potrebujejo čas, da nam zaupajo, ter da se počutijo varni. Zaupanje staršev in otrok pa si pridobivamo skozi celo leto. Trudimo se pripraviti kar se da zanimive igrače, dejavnosti, kjer so vključeni tudi starši, predvsem pa pripravimo pripomočke in materiale, ki jih otroci potrebujejo za svoj razvoj in ne nazadnje za pot v življenje.

Prvi mesec je že za nami, garderobe in igralnice pa že krasijo otroški izdelki. Po hodnikih odmeva glasen otroški smeh. Starši pa prihajajo po svoje otroke z veliko bolj sproščenimi obrazi, z nasmehom in veliko mero olajšanja, saj vidijo in čutijo, da se njihov otrok v vrtcu počuti varno, sprejeto, predvsem pa zadovoljno.

Manca Černi, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content