Projekt voda in zdravilni turizem

Voda … nekaj, brez česa ne moremo živeti. Nekaj oddelkov otrok Vrtca Litija je sodelovalo pri projektu Turistične zveze Slovenije z naslovom Voda in zdravilni turizem. Verjetno ni otroka, ki mu voda ne bi bila blizu. Ko otrok začuti vodo, je srečen, svoboden, začne ustvarjati, se igrati, z različnimi predmeti skozi igro spoznavati, kaj plava in kaj potone, z mešanjem različnih snovi ugotavlja, kaj se z vodo meša in kaj ne. Voda nas lahko umiri in daje nešteto možnosti za igro in učenje. Je pomembna za naše zdravje in življenje. Skozi leto smo skupaj z otroki odkrivali, kaj nam pomeni voda. Prek različnih dejavnosti so otroci spoznavali lastnosti vode, kje vse najdemo vodo, zakaj je voda potrebna v našem življenju. Razmišljanja otrok o vodi:

  • Če ne bi imeli vode, bi lahko tudi umrli.
  • Naredili smo najboljši sirup.
  • Všeč mi je bilo metati kamenje v reko.
  • Dež je padu zunaj, sem imel dežnik pa škornje, pa nisem bil čist nič moker!
  • Bom dojenčke umila z vodo, ker so pokakani. Pol ne bojo več pokakan.
  • Vodo rabimo, da jo pijemo, umivamo roke, učale pucamo, solato umivamo. Gasilci lahko požar pogasijo. Vodo smo nesli v zmrzovalnik in je led postal. Led se je stopil, ker je sonce na njega posijalo.

Utrinke iz projekta in nekaj izdelkov si lahko ogledate v prostorih TIC-a od sredine julija 2022 naprej.

Sabina Zarnik

FOTOGALERIJA

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content