Prilagajanje na vodo

Vrtec Litija vsako leto organizira tečaj prilagajanja na vodo, ki je namenjen najstarejšim otrokom. Tečaj je organiziran v okviru vrtca, vodijo ga zaposleni vrtca Litija, ki imajo opravljen tečaj za plavalnega vaditelja. V mesecu maju, so bili vanj vključeni tudi otroci iz vrtca Medvedek, skupini Zmajčki in Kobilice.

Preko izdelave plakata in pogovora o pravilih na bazenu, so se otroci že v skupini pripravili na vstop na bazen. Tako kot vsako leto, je tečaj potekal v bazenu OŠ Šmartno pri Litiji. Otroci so se preko vodnih iger, ki so obogatene s plavalno vsebino prilagajali na gibanje v vodi. Tekom tečaja, so preko zabavnih iger in uporabo plavalnih pripomočkov spoznavali in urili veščine, potapljanja glave, izdihovanja v vodo, gledanja pod vodo, spoznavali plovnost in drsenje na vodi.

plavanje (3) plavanje (2)

Vodnih aktivnosti so se otroci zelo veselili, vsak dan so komaj čakali, da se z avtobusom odpeljemo na bazen. Najbolj so bili navdušeni nad skakanjem v globoko vodo.

plavanje (1)

Ob koncu tečaja so si otroci prislužili medaljo in diplomo za uspešen zaključek tečaja.

Špela Kranjc

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content