Prihod jeseni v vrtcu Kresnička

Prihodu jeseni smo v našem vrtcu posvetili ves teden. Pripravile in organizirale smo dejavnosti, da so jo otroci spoznali preko različnih aktivnosti in čutil.

Naša krajanka Marija Smolej nam je že pred časom poklonila slike vseh letnih časov, ki jih je sama naslikala. Letos pa nas je tudi obiskala kot prava teta Jesen, z vsemi jesenskimi značilnostmi: barve, plodovi. Spesnila je tudi nekaj jesenskih pesmi, ki jih bomo uporabili pri našem delu.

Bernarda nas je povabila na svoj dom, kjer so otroci doživeli pravo trgatev z obiranjem grozdja, mletjem, stiskanjem in okušanjem sveže iztisnjenega soka. Seveda so bili trgači po slovenski tradiciji deležni tudi malice.

september2 006  september2 015

Doživetja celega tedna so otroci izražali na umetniškem, predvsem likovnem področju, kjer so slikali, izrezovali, oblikovali iz plastelina, risali.

Prinesene plodove so spoznavali, jih poimenovali in razvrščali.

Prihod jeseni smo dopolnili še z abonmajsko predstavo gledališča Teater za vse Lačna gosenica.

Milojka Krhlikar, vzgojiteljica in vodja enote

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content