Pomlad v Jevnici

Zima se je to leto verjetno izgubila, zato pa je pomlad že pokukala v naše kraje. S svojimi toplimi žarki nas vabi ven v naravo. Na travnate poljane riše cvetlice in iz toplih krajev  kliče ptice, katerih ščebet nas že prav prijetno žgečka po ušesih.  Otroci iz vrtca Jurček in  POŠ Jevnica so prav na dan, ko se ptički ženijo, povabili svoje mamice, babice, tete in ostale krajane ven, v naravo. Na šolskem igrišču so otroci skupaj s svojimi vzgojiteljicami in učiteljicami, v sodelovanju s krajevno skupnostjo, plesno skupino Rondo in pevskim zborom,  pripravili prijetno prireditev vsem mamicam in ženskam v čast. Otroci so se staršem in ostalim krajanom predstavili s kratkim nastopom, nakar so vse prisotne povabili na kratek sprehod do šolskega eko vrta. Tam je na mamice čakalo majhno presenečenje, ki so ga otroci za njih že prej pripravili v vrtcu in šoli. Na vrtu smo vsi prisotni prisluhnili še ubranemu petju pevcev Mešanega pevskega zbora Jevnica.  Dan se je prevesil v noč in tople žarke je pregnala hladna sapica, ko smo za konec skupnega druženja spustili v potok Jevniščica svoje »Gregorčke«, ki so zapluli novim dogodivščinam nasproti.

IMG_1037 IMG_3856
Le nekaj dni zatem je bil v vrtcu Jurček prav poseben dan. Ravno smo praznovali prvi pomladni dan, ko je med nas prišla čisto prava deklica Pomlad. Otroke je posipala s cvetjem, jim obljubila veliko sončka, ptičjega petja, pikapolonic, ki prinašajo srečo in za njih prinesla posebno darilo. Vsak otrok je dobil za darilo čebulico. Deklici Pomladi so otroci obljubili, da bodo čebulice posadili v lončke in jih skrbno zalivali in skrbeli zanje. Presenečenj pa še ni bilo konec. Deklica Pomlad je s seboj pripeljala prijatelja Simona, ki zna zelo ubrano igrati harmoniko. Simon nam je igral na harmoniko, mi pa smo peli in plesali, najprej v igralnici in nato še na igrišču. V vrtcu Jurček v Jevnici smo z  glasbo pozdravili pomlad in se prav veselimo vseh lepot in dobrot, ki nam jih prinaša.

Tina Sirk

 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content