Po Škratkovi čutni poti

V sredo, 15. oktobra 2014, je bil svetovni dan hoje in odlično izhodišče za Tačkov pohod. Za prvi pohod smo izbrale Škratkovo čutno pot, ki so jo pripravile strokovne delavke iz enote Medvedek znotraj naravoslovnega aktiva. Čeprav je od takrat minilo že nekaj let, lahko njihova priporočila zbrana v knjigi še vedno uporabimo.

Na pohod smo se odpravili z velikim pričakovanjem, da bomo morda le uspeli videti kakšnega škrata. Otrokom so se svetile oči in ob prihodu v gozd je njihova domišljija dobila krila. Samoiniciativno so začeli govoriti tišje in razpravljali o tem, kakšni so verjetno škratki, kakšne barve kapo imajo, kaj delajo, kje spijo. Gledali so okoli sebe, opazovali debla dreves in luknje ob koreninah. Svoje gibalne spretnosti so preizkušali in urili s hojo preko korenin in po brvi čez vodo.

Škratek nam je sicer ušel, čeprav se nam je zdelo, da smo za hip videli njegovo kapo. Za spomin pa nam je v veliki luknji v štoru pustil majhnega škratka iz storža.

Naše raziskovanje se tako še ni končalo, v gozd se bomo še vračali. Mogoče pa nam ga bo uspelo enkrat le srečati.

Mojca Grošelj Radulovič, vodja enote

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content