Obisk vzgojiteljic in ravnateljic iz Češke v okviru programa Korak za korakom

V četrtek, 9. maja 2024, nas je obiskala skupina šestnajstih vzgojiteljic in ravnateljic iz Češke, pod okriljem mednarodnega programa Korak za korakom, ki ga v Sloveniji vodi Pedagoški inštitut. Tudi v našem vrtcu sledimo njegovi metodologiji, ki poudarja pomen na otroka osredinjenega pristopa dela, izhajanje iz otrokovih potreb, zanimanj, izkušenj ter spodbuja k raziskovanju in spodbujanju radovednosti otrok. Kolegice iz Češke so si pri nas ogledale enoto Sonček, Vida Kristan kot vodja enote je predstavila njihov potek življenja v vrtcu. Navdušile so jih izvirne ideje in didaktična opremljenost igralnic in seveda umeščenost enote v zeleno vaško okolje. Ogledali smo si tudi igralnice v enoti Medvedek ter jim odgovorili na različna strokovna vprašanja glede individualnega pristopa do otrok, uporabe digitalnih sredstev v našem vrtcu ter ekološke usmerjenosti. Vsakih takšnih strokovnih izmenjav ter sodelovanja smo izredno veseli, saj nas potisnejo ven iz »cone udobja«, ko smo prisiljeni reflektivno razmišljati o svojem delu in o naših primerih dobre prakse ter ko moramo kakšen pogovor opraviti tudi v tujem jeziku 😊

Katja Hrastar Belšak, pom. ravnateljice

Foto utrinki 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content