Obisk psičke Ajše

V ponedeljek, 21 oktobra, je bil za otroke v skupini Metulji prav poseben dan. Obiskala nas je posebna gostja  s štirim tačkami, z imenom Ajša. Seveda pa ni prišla sama. Z njo je bila tudi njena vodnica Mateja in mentorica Lara iz društva Tačke pomagačke. To je slovensko društvo za terapijo s pomočjo psov. Je humanitarna organizacija, delo članov je prostovoljno. Preden je prišla v našo igralnico, nam je poslala čisto pravo pismo, v katerem je napisala kaj rada je, da se rada giba in včasih tudi malce zalaja, vendar brez strahu, ni huda, le da se tako pogovarja. Vsi smo jo že nestrpno pričakovali.  Takoj ko je vstopila v sobo, je vsakega izmed nas povohala, ves čas mahala z repom, hodila od enega do drugega in nas s svojim smrčkom in mehko dlako takoj osvojila. Skupaj z vodnico sta nam pokazali kaj Ajša vse zna: poišče izgubljeni predmet,  hodi med ovirami, upošteva navodila, se uleže, usede, zalaja, skratka, v sebi nosi veliko sposobnosti. Vodnica nas je poučila tudi o tem, kakšno delo opravljata skupaj z Ajšo in da sta za to morali hoditi v pasjo šolo. Pokazala nam je, kako se psu približamo od strani, kako ga pobožamo, seveda prej vprašamo lastnika za dovoljenje.
dejavnosti oktober (364) dejavnosti oktober (368)

dejavnosti oktober (370) dejavnosti oktober (377)
V prvi vrsti pa smo jo med svojo sredino povabili čisto iz posebnega razloga.  Ena izmed prednostnih nalog v našem vrtcu je spodbujanje in razvijanje jezikovnih zmožnostih otroka s poudarkom na ustvarjalnem izražanju, zato sva se s sodelavko Melito odločili  otrokom predstaviti pravljico na malce poseben način. Otroci so skupaj z mojo pomočjo psički Ajši pripovedovali pravljico Pod medvedovim dežnikom, vsebino pravljice otroci že poznajo. Ajša se je mirno ulegla na tla in ves čas spremljala otrokovo pripovedovanje.  Prav smešno je bilo, ko je nekajkrat  vstala in svoj smrček položila na slikanico in nam  s svojim dejanjem dala vedeti, da nas posluša. Otroci so bili pri pripovedovanju sproščeni, govorili so glasno in povzeli celotno vsebino pravljice. Tovrstno sodelovanje bomo v prihodnje še ponovili, kajti otroci so se ob prisotnosti psičke imeli lepo, naučili so se kar nekaj novih stvari, nekateri otroci so ob prisotnosti psičke pozabili na svoj strah pred kužki. Hvala Ajši, njeni vodnici Mateji in mentorici Lari za prijetno druženje.

Vanja Juvan

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content