Ljudski pevci in godci v Medvedku

Oddelek Zajčkov je s prav posebnim povabilom, ki so ga otroci izdelali sami (slikopis) povabili ljudske pevce in godce iz Polšnika. Ker smo v povezavi z domeno »tradicija«, ki smo jo izvajali v mesecu aprilu, vključevali tudi ljudske pesmi in izštevanke, je bil obisk zelo dobrodošel. Odločili smo se, da se predstavijo vsem otrokom v našem vrtcu. Zaradi velikosti enote Medvedek, so se predstavili v treh izvedbah v enem dnevu. Otroci so spoznali različne inštrumente, ki so jih pevci in godci izdelali sami (škafbas, vesela noga, škripavček, rogovi, buče, muki, bobenček …). Gospod Slavko je na zelo simpatičen način pritegnil otroke k sodelovanju pri pogovoru in petju samih pesmic. Ohranjanje ljudskega izročila in prenašanje le tega na mlajše otroke je zelo pomembno in kot opažamo v naši enoti, se tega zavedajo tudi naši starši, ki so se lepo odzvali k sodelovanju pri prinašanju različnih ljudskih inštrumentov v vrtec. Tako je bilo naše raziskovanje še bolj poglobljeno in izčrpno. V imenu enote Medvedek se Ljudskim pevcem in godcem iskreno zahvaljujemo, da so se prijazno odzvali našemu povabilu in nam na preprost ter prisrčen način pomagali pri ohranjanju našega ljudskega izročila.

Luka Mohar in Aleksandra P. Hočevar

20190415_09103820190415_094449

20190425_080955

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content