Kulturni dan Skupnosti vrtcev Slovenije

V soboto, 12. maja, smo se članice pevske skupine Vrtec Litija – dobra energija, tokrat tretjič zapored, udeležile Kulturnega dne slovenskih vrtcev. Prireditev je postala tradicionalna in v okviru Skupnosti vrtcev Slovenije poteka vsako drugo leto. Vsakokrat v drugi regiji. Letošnji, deseti Dan slovenskih vrtcev smo obeležili na čudovitem koščku Slovenije, v Lendavi. V centru Evrope, kot je v uvodnem nagovoru šaljivo pripomnil župan Lendave. Mesto, v katerem se domačini pogovarjajo v dveh jezikih, je ta dan še bolj zaživelo v jeziku veselja in igrivosti. Več kot štirideset skupin zaposlenih v vrtcih se je predstavilo z različnimi talenti, znanji in spretnostmi, ki jih negujemo in razvijamo poleg svojega osnovnega poslanstva. Dokazali smo, da znamo biti igrivi, ustvarjalni in inovativni. V veličastni gledališki in koncertni dvorani smo bili priča barvitemu kulturnemu doživetju, v katerem sta se prepletali modrost in izkušenost starejših, ter nova, sveža energija mlajših generacij. S podobnimi  dejavnostmi ohranjamo in krepimo kulturo, umetnost, narodno zavest  in ljudsko izročilo. Vse, kar želimo v vsakodnevnem življenju predajati tudi otrokom, ki so nam zaupani. Predstavnice Vrtca Litija smo svoj zaščitni znak, pozitivno energijo, radodarno širile in ta dan je v resnici ni primanjkovalo nikomur.

Vida Žontar, vzgojiteljica

zborcek

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content