Igram se z babico in dedkom

Zakaj imamo babico?
Zaradi očeta in mame:
da nas k sebi vzame,
kadar ju ni doma.

Zakaj imamo dedka?
Zaradi napredka:
da vidimo, česa vsega
on še ne ve in ne zna.

(M. Košuta: O babici in dedku)

V petek, 3. junija 2016, smo v enoti Medvedek pripravili medgeneracijsko srečanje. V našo družbo smo povabili babice in dedke, ki so se vabilu odzvali v velikem številu. Čeprav se z mnogimi vsakodnevno srečujemo, ko svoje vnuke pripeljejo ali odpeljejo iz vrtca, pa je veliko tudi takih, ki so bili pri nas prvič. Za vse goste je bilo prav posebno doživetje, da so vstopili v igralnice, sedli na nizke stole in prisluhnili otrokom, ki so v svojih skupinah pripravili kratek nastop. Plesali smo, peli in pokazali, da nam v vrtcu ni dolgčas. Preostanek dopoldneva so babice in dedki v družbi svojih vnukov in vnukinj ustvarjali, se igrali in klepetali. Na koncu smo se še posladkali s sladoledom, marsikateri otrok pa je s svojo babico ali dedkom predčasno odšel domov in verjamemo, da so skupaj preživeli nekaj nepozabnih trenutkov, ki so bili v veselje tako mlajšim ko tudi starejšim.

Špela M. Sedevčič, pom. vzgojiteljice

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content