Gremo v MINI CITY

V ponedeljek, 27. maja 2019, bi se morali najstarejši otroci iz enote Medvedek, odpraviti na izlet v Kekčevo deželo. Načrte nam je prekrižalo slabo vreme in obilne padavine, ki niso primerne za obisk Kekčevega doma v gozdovih pod Julijci. Ampak slabo vreme nas ne spravi v slabo voljo, napeli smo vse svoje moči in v parih uricah organizirali nov izlet – vzgojiteljice in otroci smo se razveselili vzklika iz naslova tega članka, sedli na avtobus in se odpeljali proti Ljubljani, kjer smo v nakupovalnem središču BTC obiskali Mini City. »Malo mesto« je tematski park, ki ga gradijo ulice, ceste, hiše in zeleni park. V hišicah lahko najdemo čisto pravo majhno pekarno, banko, trgovino, policijsko in gasilsko postajo, porodnišnico, zobodravstveno ambulanto in mehanično delavnico. Skupaj več kot 40 tematskih kotičkov, v katerih otroci s pomočjo didaktičnih iger spoznavajo različne poklice in pridobivajo uporabna znanja za vsakodnevno življenje.
IMG_3193IMG_3196
IMG_3202IMG_3209
Otroke so v igralnici sprejele štiri animatorke, ki so jih spremljale, se z njimi pogovarjale in jim predstavile številne možnosti za igro in raziskovanje. Dve uri sta minili kot bi mignil. Otroci so preživeli čudovito dopoldne in s tem izletom obeležili konec šolskega leta ter za večino od njih, tudi konec vrtčevskega obdobja, saj jeseni odhajajo v šolo. Vzgojiteljice jim na tem mestu želimo čim manj stresen prehod v novo okolje in uspešno na njihovi nadaljnji poti. Želele pa bi se zahvaliti tudi zaposlenim v Mini City-ju, ki so v rekordno kratkem času poskrbeli za res prijazen in topel sprejem tako velike skupine otrok.

Špela M. Sedevčič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content