Druženje z babicami in dedki

V četrtek, 12. maja 2016, se je iz vrtca Taček, kljub deževnemu vremenu, slišalo veliko smeha. Ta dan so nas namreč obiskali stari starši naših otrok. Otroške oči so se že zjutraj, ob prihodu v vrtec, iskrile s prav posebnimi iskricami, polnimi pričakovanj. V mlajši skupini so otroci pripovedovali o tem, kako je njihovim starim staršem ime, kje stanujejo in kaj najraje delajo, ko so z njimi. V starejši skupini pa so otroci svojim babicam in dedkom prikazali delček vsakodnevne rutine. V jutranjem krogu so otroci pripovedovali o grajskem življenju, saj trenutno spoznavajo življenje na gradovih. Po pogovoru pa so izvedli gibalne minutke in k sodelovanju spodbudili tudi babice in dedke. Preko gibalne zgodbe so se razgibali in se pri tem  zabavali tako otroci kot tudi gostje.
Otroci so »čebljali« in želeli pokazati igrače, prostore vrtca ter predstaviti svoje prijatelje. Ob klepetu so ustvarjali s plastelinom, sestavljali z lesenim konstruktorjem, obešali in zlagali perilo ter izdelali izdelek, ki so ga lahko stari starši odnesli domov. Skupaj smo se seveda še posladkali s sladoledom in jagodami ter se s pesmijo in obljubo, da se bomo drugo leto zopet družili, poslovili.

Mojca Grošelj Radulovič, vodja enote

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content